Akademik, Kurumsal, Kongre ve Medya Deşifresi Hakkında Esnek Çözümlerimiz İçin Bize 7/24 Ulaşın...

"Kongre, Seminer, Röportaj, Etkinlik ve Toplantılarınıza Ait Ses ve Görüntü Kayıtları Profesyonel Ekibimiz Tarafından

Teknolojik Ekipmanlar ile Hassas ve Tiziz Bir Şekilde İşlenerek Zamanında Teslim Edilmektedir."

Toplantı, Kongre ve Etkinliklere Ait Ses ve Görüntü Kayıtları Deşifresi;

 

Deşifre çeşitli meslek ve iş kollarında gerçekleştirilen toplantı, seminer gibi etkinliklere ait ses ve görüntülerin transkripsiyon yani yazılı hale getirilmesi işlemidir. Eğitim seminerleri, bayi toplantıları, ürün tanıtımları, bilimsel kongreler gibi etkinlik veya organizasyonlara ev sahipliği yapan şirketler, üniversiteler, federasyonlar ve belediyeler tarafından sıkça talep gören ses ve görüntü kayıtları deşifresi, titiz bir çalışmayı gerektirmesinden dolayı profesyonel ekibimiz tarafından teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilerek zamanında teslim konusuna önem verilmektedir.

 

Ses ve görüntü kayıtları deşifresi kapsamında sunulan hizmetimiz üç aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama organizasyon veya etkinliklere ait ses ve görüntülerin teknolojik ekipmanlarımız ile hedef dillerde eş zamanlı olarak iki, dört veya altı ayrı kanaldan kayıtlarının gerçekleştirmesi, ikinci aşama olarak ses ve görüntülere ait bu kayıtların dil uzmanları ve metin editörlerimiz tarafından dinlenerek yazılı döküman haline dönüştürülmesi ve son aşama olarak da bu dökümanların İngilizce, Almanca, İtalyanca gibi hedef dillere tercüme edilmesi.

 

Deşifre kapsamında işlenecek verilerin ses ve görüntü kayıtlarının uzunluğu, kalitesi, hedef dile tercümesi ve teslim şekli proje süresini belirleyen temel etkenlerdir. Kayıt kalitesinin yüksek olduğu dosyaların çözümlenmesi kısa sürede tamamlanabilirken, kalitenin daha düşük olduğu kayıtlarda ise çözümleme süresinin biraz daha uzun tutulması kaçınılmazdır.

 

Deşifre sadece konuşulanların yazıya dökülmesi değil, konuşulanların mutlaka standart dil bilgisi ve imla kurallarına göre, herkesin anlayabileceği yalınlık ve açıklıkta anlaşılabilir bir dille yazımını, yani doğru bir redaksiyonu gerektirir. Dil uzmanları ve metin editörleri tarafından redakte edilmeden çözümlenerek sunulan metinleri, deşifresi yapılmış metinlerden saymamak gerekir.

Neden Ses ve Görüntü Kayıtları Deşifresi?

 

Toplantı, seminer veya konferanslarda ifade edilen  bilgi ve fikirler genellikle sesli veya görsel olarak sunulmaktadır. Gerçekleştirilen sunumlardaki bu değerli bilgi ve beyanlara sonradan erişebilmek ve aynı zamanda değerlendirebilmek için yazılı metinlere dönüştürülmesi büyük önem taşımaktadır. Yazılı döküman haline dönüştürülen deşifre verileri belgelenme niteliği açısından sağlam ve elle tutulur bir değere sahiptir. Bu nedenle akademik ve bilimsel alanlarda, kamu kurum ve kuruluşların karar toplantılarında, ürün lansmanlarında sıkça tercih edilmektedir.

 

Ses ve görüntü kayıtlarının erişilebilirliği oldukça zordur. Erişilebilirlik, taranabilirlik ve anlaşılabilirlik açısından okuma yöntemi hala en geçerli ve kalıcı yöntemdir. İşte bu sebepten dolayı yapılan sunumların dergi, kitap ve benzeri ortamlarda ilgilenenlere sunulmak amacıyla kalıcı hale getirilmesi için deşifre edilmesi kaçınılmazdır. Toplantı sonrası gerçekleştirilen soru-cevap ve tartışma bölümlerinin spontane olması, deşifre edilmediği taktirde önemli görüşlerin yok olmasına neden olacaktır. Deşifre sayesinde bu görüşlerin kaynak niteliğinde verileri elde edilmiş olur.

Simültane Çeviri Referanslarımız ve İşlerimiz;

 

Sayfamızda, hizmet verdiğimiz etkinlik ve projelere ev sahipliği yapan kurum ve kuruluşların, üretici ve bayi firmalarına ait etkinlik ve projelerin çokluğundan dolayı ancak sınırlı sayıda yer verebildik. Logolara çift tıklayarak ilgili etkinliğe ait fotoğrafı büyük boyutta görebilirsiniz. Referanslarımız ve üstlendiğimiz projeler hakkında daha fazla bilgi için referanslarımız sayfamızı ziyaret edebilir veya veya sosyal medyadan takip ederek güncel işlerimizden haberdar olabilirsiniz. Varlığımızın devamına kattığınız desteklerinizden dolayı teşekkürlerimizi borç bilir ve siz değerli müşterilerimizi de referanslarımız arasında görmekten mutluluk duyarız.

 

İhtiyaç Duyduğunuzda...
 

Makine ve ekipman herkes temin edebilir. Ancak farkı yaratan kaliteli hizmet anlayışı, detaylar ve yaklaşımdır. İşimizi inanamayacağınız kadar çok seviyor ve bir o kadar tutkuyla çalışıyoruz. Deşifre hizmetlerimizden yararlanmak veya her türlü teknik bilgi almak için bize telefon ya da mail yoluyla ulaşmanız yeterlidir. En kısa zamanda sekretaryamız veya teknik ekibimiz size dönüş yapacaktır.

    ©Copyright 2023 Quanto Medya All Rights Reserved

    İLETİŞİM

    MİSYON

    VİZYON

Telefon

Email

Web

Adres

: +90 (543) 674 19 74

: quantosystem@icloud.com

: www.quantosistem.com

: Mansuroğlu Mah. 286/3 Sok. No: 14/B

  35535 Bayraklı - İzmir

MİSYONUMUZ

Teknoloji odaklı alt yapımız ile müşteri talep ve beklentilerini tecrübemiz, enerjimiz ve güçlü iletişim yeteneklerimiz sayesinde kaliteden ödün vermeden  karşılamak, müşterilerimiz arasında duygusal bir bağ yaratmak.

VİZYONUMUZ

Falaiyette bulunduğumuz sektörde bütüncül kalite anlayışı içerisinde topluma fayda sağlayan teknolojik ürün ve hizmetleri sunmak.

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Quanto Sistem olarak bizi sosyal medyada takip edip daha yakından tanıyarak yaptığımız işlere ne kadar hakim olduğumuzu değerlendirebilirsiniz...

Sosyal Medyada Bizi Takip Edip

Güncel İşlerden Haberdar Olun

Ticari Ünvanımız